دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

پرستاران مسلح می شوند
 
شفا آنلاین:سلامت> پرستاران تجهیزات حفاظت شخصی شامل اسپری فلفل، شوکر و باتوم تلسکوپی را با مجوز نیروی انتظامی دریافت می کنند.
به گزارش شفا آنلاینمحمد شریفی مقدم، دبیرکل خانه پرستار با اعلام این خبر گفت: طی قراردادی که خانه پرستار با یک شرکت حفاظتی و مراقبتی بسته است، امکان خرید و تجهیز هزار پرستار کشور به وسایل امنیتی و حفاظت شخصی شامل اسپری فلفل، شوکر و باتوم تلسکوپی فراهم شده است.
وی افزود: این خدمتی است که خانه پرستار برای برقراری امنیت خاطر پرستاران فراهم کرده است، البته قبلا سازمان نظام پزشکی، نظام مهندسی و کانون وکلا نیز این خدمت را برای بالا بردن امنیت اعضای خود و کاهش آسیب و تهدید پزشکان، مهندسان و وکلا فراهم کرده اند.

دبیرکل خانه پرستار گفت: با توجه به مشکلات کرایه خانه، بسیاری از پرستاران در شهر های بزرگ مثل تهران در شهرک های اقماری و دور از مرکز زندگی می کنند و با توجه به شیفت های غیر متعارف کار پرستاری، بسیاری از پرستاران که بیشتر آن ها خانم هستند، مجبورند در ساعات صبح خیلی زود یا آخر شب بین بیمارستان و خانه در تردد باشند.

وی افزود: تردد در این ساعات غیر متعارف می تواند برای افراد به خصوص خانم ها تهدید هایی را به همراه داشته باشد و برای آن ها مزاحمت ایجاد شود و اگر وسایل حفاظت شخصی همراه آن ها باشد، علاوه بر اینکه ترس و استرس آن ها را کم می کند و به آن ها اعتماد به نفس می دهد، می تواند جنبه بازدارنده نیز داشته باشد.

شریفی مقدم گفت: استفاده از این وسایل بسیار نادر است، اما همین که فرد مزاحم، شوکر، اسپری فلفل یا باتوم تلسکوپی را در دست پرستار ببیند، دیگر مزاحم نمی شود و از این نظر می تواند میزان امنیت پرستاران را افزایش دهد.

وی افزود: خانه پرستار هیچ نفعی از تامین این اقلام برای پرستاران ندارد و هیچ پولی به خانه پرستار داده نمی شود. هزینه ای که پرستاران پرداخت می کنند برای خرید بسته ای شامل شوکر، باتوم تلسکوپی و اسپری فلفل به علاوه بیمه مسئولیت و مجوز حمل این اقلام است.

سه قلم لوازم دفاع شخصی و امنیتی با مجوز پلیس پیشگیری فراجا به مبلغ 64میلیون ریال و پس از دریافت مدارک مورد نیاز و گواهینامه سلامت روان و عدم سوء پیشینه و شرکت در کلاس های آموزشی در اختیار پرستاران متقاضی قرار می گیرد./فرارو
منبع خبر:
شفا آنلاین
   تاریخ: ۱۳:۳۵ - ۳۰/۰۲/۱۴۰۳   بازدید: ۱۱۰