دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

بی کیفرمانی سران رژیم صهیونیستی باید به پایان برسد
 
رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: جنایات رژیم صهیونیستی در غزه بر اساس اسناد بین المللی، جنایات جنگی و نسل کشی است که نظامیان و حاکمان آن باید تاوان دهند و کیفر ببینند.
بی کیفرمانی سران رژیم صهیونیستی باید به پایان برسد
رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: جنایات رژیم صهیونیستی در غزه بر اساس اسناد بین المللی، جنایات جنگی و نسل کشی است که نظامیان و حاکمان آن باید تاوان دهند و کیفر ببینند. - اخبار اجتماعی -
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، همایش "ظرفیت های مراجع ملی و بین المللی در تعقیب کیفری مرتکبین جنایات در غزه و چالش های آن" شامگاه شنبه 29 اردیبهشت در محل کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار شد. در این همایش که با همکاری مشترک مجمع جهانی بیماری اسلامی و کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار شد، بیش از 20 تن از وکلا و حقوق دان های کشورهای خارجی از جمله اردن، روسیه، برزیل، الجزایر، اندونزی، مصر، کنیا، پاکستان، سوریه، نیجریه، عراق، اوگاندا و لبنان که علیه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه اقدامات حقوقی انجام داده اند، حضور داشتند.

بهنام حبیب زاده مؤمن؛ رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز در این همایش با بیان اینکه افتخار کانون وکلا این است که در کنار مردم قرار دارد و همراه با دستگاه قضایی به احقاق حق در جامعه کمک می کند، گفت: وجدان های بیدار در سراسر جهان به ویژه جامعه حقوقی و وکلا به مباحثی که با حقوق بشر ارتباط دارد اهمیت می دهند.

وی افزود: هیچ انسانی حق ندارد به حقوق بشری و انسانی تجاوز کند و حقوقدان ها و وکلا همواره به این موضوع حساسیت نشان می دهند.

حبیب زاده مؤمن ادامه داد: در کشور ما و طبق قانون اساسی، وظیفه هر شهروندی است که از انسان های مظلوم در سراسر دنیا از هر نژاد و قوم و ملیتی دفاع کند و این رسالت بشری هر حقوقدان و وکیل و هر کسی است که بر حق حیات انسان ها ارزش قائل است.
رئیس کانون وکلای دادگستری با اظهار اینکه بیش از 7 ماه است که مردم ستمدیده فلسطین در بدترین وضعیت ممکن قرار دارند، گفت: در اسناد بین المللی، در کنوانسیون نسل کشی و در اساسنامه دیوان کیفری بین المللی، جنایاتی که انجام شده تحت عنوان جنایات علیه بشریت، جنایات جنگی و نسل کشی معرفی شده است. این مصادیق جنایت بیش از 7 ماه است که توسط رژیم نامشروع صهیونیستی نسبت به کودکان و زنان و سالخوردگان و اماکن غیرنظامی و بیمارستان ها انجام می شود.

وی افزود: ظرفیت های امور بین المللی اجازه می دهد که به این جنایات رسیدگی شود و وکلا و حقوقدانان وظیفه دارند از دادستان دیوان بین المللی درخواست کنند تا اقدامات ضد بشری متوقف شود و عاملان آن تعقیب شوند.

رئیس کانون دادگستری مرکز در بخس دیگری از سخنانش گفت: دادگاه بین المللی کیفری سال 2012 اعلام کرد که فلسطین کشور ناظر در سازمان ملل است و دادگاه امکان رسیدگی به شکایات آن را ندارد اما امروز فلسطین به عنوان یک کشور رسمی در سازمان ملل عضویت دارد و دادگاه بین المللی کیفری صلاحیت رسیدگی به شکایات آن را دارد. همچنین سازمان ملل هم این اجازه را دارد که به جرایم رخ داده در غزه رسیدگی کند.

حبیب زاده مؤمن ادامه داد: امروز 35 هزار انسان به دست صهیونیست ها از بین رفته اند. بیش از 13 هزار کودک و نوجوان و تعداد بیشماری از سالخوردگان زنان و غیرنظامیان در این تجاوز آشکار از بین رفته اند و انتظار داریم که اساتید حقوق و وکلا اثر خودشان را در این خصوص در حقوق بین الملل نشان دهند و رژیم صهیونیستی نظامیان و حاکمان آن تاوان جنایات خود را بدهند.

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز در پاین اظهار کرد: بی کیفرمانی باید از دنیای قرن بیست و یکم رخت ببندد و وکلا و انسان هایی که در قید و بند قدرت نیستند، به این موضوع ورود کنند و امیدوارم با تلاش شما وکلای آزاده، مردم فلسطین از یوغ ستم صهیونسیتی خارج شوند و حقوق به معنای واقعی کلمه، حاکمیت خودش را در دنیای امروز محقق کند.
منبع خبر:
تسنیم
   تاریخ: ۱۹:۲۶ - ۲۹/۰۲/۱۴۰۳   بازدید: ۹۷