دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

در کنار مردم بوده و خواهیم بود/ رسیدن به دادرسی عادلانه و منصفانه بر مدار قانون، نیازمند داشتن وکیل دادگستری مستقل است./ما با قانون تسهیل مخالفیم اما با کارآموز وکالت مخالف نیستیم.
 
سخنرانی دکتر بهنام حبیب زاده مومن در مراسم اختتامیه دوره اول کارآموزان
♦️در کنار مردم بوده و خواهیم بود/ رسیدن به دادرسی عادلانه و منصفانه بر مدار قانون، نیازمند داشتن وکیل دادگستری مستقل است./ما با قانون تسهیل مخالفیم اما با کارآموز وکالت مخالف نیستیم.

🔹️دکتر بهنام حبیب زاده مومن، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز در مراسم اختتامیه دوره اول کاراموزان که با حضور دکتر قاسمی عهد نایب رییس کانون وبانو پیشکسوت وکیل فریده غیرت نایب رییس ادوار هیات مدیره برگزار گردید گفت: به شما کاراموزان پایان دوره اول آموزشی را تبریک می گویم وشما به خانه کهن وکالت که پرچمدار حق دفاع از شهروندان است، قدم گذاشتید. همواره افتخار می کنیم که در کنار مردم بوده و خواهیم بود. رسیدن به دادرسی عادلانه و منصفانه بر مدار قانون، نیازمند داشتن وکیل دادگستری مستقل است. شما قسم و سوگند یاد می کنید تا با درستی و راستی از عدالت و حق دفاع کنید.

🔹️حبیب زاده مومن ضمن تشکر از حضور بانوی پیشکسوت خانم فریده غیرت تاکید کرد: بسیار خوشحالم که در کنار یکی از بانوان شایسته و با وقار که اسمشان با مسمی است، استاد فریده غیرت هستیم. ایشان یکی از بانوان پیشرو در نهاد وکالت است.

🔹️ وقتی می گویم یکی از بانوان پیشرو یعنی ما در نهاد وکالت کم داریم، بانویی را که بالاترین مدارج مدیریتی در نهاد وکالت و کانون وکلای دادگستری مرکز را، به عنوان بزرگترین کانون کشور طی کرده باشد. ایشان بعنوان عضو هیات مدیره و نایب رییس کانون خدمتگزاری صادقانه کرده اند. ما افتخار می کنیم و از ایشان و چنین شخصیت های علمی و اخلاقی نهاد وکالت دعوت می کنیم تا از بیانات و نگاه شان به جوان ها و آینده وکالت بگویند تا همواره از تجربیات آنان بهره مند شویم.

🔹️رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز ضمن تشکر از دکتر قاسمی عهد و زحمات بخش کارآموزی خطاب به کارآموزان گفت: در دو سال اخیر بیش از حدود 7 هزار کارآموز داشتیم که چنین امری سابقه نداشته که البته بدلیل اجرایی شدن قانون تسهیل است.

🔹️ما با قانون تسهیل مخالفیم اما با کارآموز وکالت مخالف نیستیم. شما کارآموزان جزیی از خانواده ما هستید. ما با قانون گذاری غیر حکیمانه و بَد مخالف هستیم اما حقوقدان به قانون بَد هم احترام می گذارد و تلاش می کند تا اصلاحات صورت بگیرد. تلاش حقوقدان برای پیشرفت، توسعه، اصلاح و ارتقای سطح جامعه است.

🔹️وی تاکید کرد: وکالت کسب و کار نیست و حتی وکالت شغل انبیاء و یک شغل مقدس واخلاق مَدارانه است. اگر جان، مال، عِرض و حق دفاع را به وکیل می دهیم یعنی آن فرد باید شایستگی و اعتبار وتخصص لازم را داشته باشد. وکیل ملجا و پناهگاه مردم است. اگر شخصی وکیل می شود یعنی باید در تَراز مردم و اجرای عدالت باشد و وکیل حافظ اجرای عدالت است. شرایط باید به گونه ای باشد تا کسانیکه، شایستگی لازم دارند وارد نهاد وکالت شوند. همه شما جزو شایستگان هستید و حتی کسانیکه نمرات مدنظر وکالت را کسب نکردندما تلاش می کنیم با برگزاری کلاش های آموزشی سطح علمی و عملی کارآموزان را بالا ببریم.

🔹️وی در پایان گفت: طبق ماده 6 لایحه قانونی استقلال کانون وکلا، یکی از وظایف قانونی کانون وکلا فراهم کردن پیشرفت علمی و عملی وکیل و کارآموز است. از اساتیدی که حاضر شدند و سعی کردند علم و دانش و اخلاق حرفه ای را به شما یادآوری کنند، تشکر می کنم.

🔹️امیدوارم شما هم در آینده پاسدار این نهاد کهن باشید که استقلال آن در گرو همراهی، همدلی و اتحاد تک تک اعضای این خانواده است. اگر باهم باشیم کسانیکه با حق دفاع مستقل مردم زاویه دارند، نخواهند توانست به اهداف خود برسند و به این نهاد ضربه بزنند.

اداره روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز
   تاریخ: ۰۰:۵۳ - ۲۵/۰۲/۱۴۰۳   بازدید: ۳۶