دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

ارتباط وکلا با جامعه دانشگاهی از الزامات جامعه قضائی است
 
ارتباط وکلا با جامعه دانشگاهی از الزامات جامعه قضائی است رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه عنوان کرد: ارتباط وکلا با جامعه دانشگاهی از الزامات جامعه حقوقی و قضائی امروز است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه و کانون وکلای دادگستری استان آذربایجان شرقی تفاهم نامه علمی ـ پژوهشی امضا کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه در حاشیه امضای این تفاهم نامه اظهار کرد: این دانشگاه با داشتن هیئت علمی در رشته حقوق با سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت لازم و کافی برای همکاری پژوهشی و آموزشی با کانون وکلا را دارد.

بابک پورقهرمانی با اشاره به قدمت رشته حقوق در دانشگاه آزاد اسلامی مراغه و وجود مرکز تحقیقات حقوق در این دانشگاه افزود: ارتباط وکلا با جامعه دانشگاهی از الزامات جامعه حقوقی و قضائی امروز است.

ارتباط وکلا با جامعه دانشگاهی از الزامات جامعه قضائی است

رئیس کانون وکلای دادگستری استان آذربایجان شرقی هم با بیان اینکه بین مراکز علمی بیشترین تعامل با کانون وکلا را دانشگاه آزاد اسلامی دارد، افزود: در سال گذشته حدود 600 کارآموز در سطح استان آذربایجان شرقی آموزش دیدند که در این راستا اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد بیشترین پشتیبانی و همکاری را با کانون وکلا داشتند.

حسن فرهودی نیا افزود: کانون وکلا از ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه ارتقاء و به روزرسانی دانش حقوقی اعضای کانون وکلا استفاده خواهد کرد.

به گزارش آنا؛ در ادامه این مراسم پورقهرمانی به نمایندگی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه و فرهودی نیا به نمایندگی از کانون وکلای دادگستری استان آذربایجان شرقی تفاهم نامه را در چهار ماده به مدت پنج سال امضا کردند.

استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های یکدیگر در زمینه های پژوهشی و آموزشی، انجام داوری و نظارت بر پروژه های تحقیقاتی، تدوین و تألیف اسناد و مدارک علمی، برگزاری کارگاه ها و نشست های تخصصی کوتاه مدت، اجرای پروژه های تحقیقاتی ـ کاربردی موردنیاز تا مرحله تبیین دانش فنی، تألیف و ترجمه مراجع، متون، کتب و دانشنامه های علمی مورد نیاز کانون، کمک به ایجاد ارتباط و همکاری بین محققان، استادان، دانشجویان و کارآموزان و ارتقای مطالعات و پژوهش های حقوقی و قضائی از مفاد این تفاهم نامه بود.

انتهای پیام/
منبع خبر:
آنا
   تاریخ: ۱۶:۳۵ - ۲۴/۰۲/۱۴۰۳   بازدید: ۳۲