دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱

لزوم تشويق وحمايت از وكلا و دفاتر خدمات قضايي فعال در حوزه صلح و سازش
 
دادستان عمومي و انقلاب مركز استان يزد، گفت: تلاش وكلا و مديران دفاتر خدمات الكترونيك قضايي در جهت سازش طرفين دعوي يا شكايت، بايد توام با سازوكارهاي تشويقي و مالي نيز باشد تا در مواردي كه زمينه سازش هست افراد ترغيب به مراجعه به دادگستري نشوند.
لزوم تشويق وحمايت از وكلا و دفاتر خدمات قضايي فعال در حوزه صلح و سازش دادستان عمومي و انقلاب مركز استان يزد، گفت: تلاش وكلا و مديران دفاتر خدمات الكترونيك قضايي در جهت سازش طرفين دعوي يا شكايت، بايد توام با سازوكارهاي تشويقي و مالي نيز باشد تا در مواردي كه زمينه سازش هست افراد ترغيب به مراجعه به دادگستري نشوند.

به گزارش خبرگزاري خبرآنلاين در يزد؛ محمدرضا حدادزاده در دومين نشست دستگاه قضائي با نخبگان حقوقي با هدف بررسي چالش هاي دستگاه قضاء، آموزش و اطلاع رساني را ضرورت امروز جامعه ذكر كرد و بيان داشت: مي توان با بهره گيري از فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي يك بستر پر مخاطب و ارزان براي آموزش حقوق و مقررات ايجاد كرد.
اين مقام قضايي، تصريح كرد: قدر مسلم اگر يك شهروند تفاوت اسناد عادي با اسناد رسمي را در معاملات بداند بدون ترديد رغبتي به انجام معامله با اسناد عادي پيدا نمي كند.
وي آسيب شناسي در حوزه پذيرش وكيل را خواستار شد و اظهار داشت: يك بحث اساسي در خصوص حق داشتن و احساس ذي حق بودن وجود دارد كه در بسياري از مواقع ايجاد احساس حق در افراد توسط برخي مشاوران حقوقي، منجر به تشكيل پرونده و ارائه شكايات و دادخواست هاي واهي مي گردد كه يك دليل آن ناشي از عدم تعادل در ميزان خدمات حقوقي و ناهماهنگي در صدور پروانه وكالت مي باشد. در واقع ارزيابي درستي از نيازها صورت نمي گيرد. ضمن اينكه تعداد قابل توجهي فارغ التحصيل حقوق بدون پروانه نيز در اين فضا سعي مي كنند از اين مسير كسب درآمد كنند.
حدادزاده، بر تقويت نظارت بر مجموعه ها تأكيد كرد و گفت : در برخي موارد نفص در نظارت باعث تغيير در وظايف و ايجاد پاره اي از تعارضات مي گردد كه انتظار است مجموعه هاي همسو و همزيست با دستگاه قضايي در موضوع نظارت اهتمام جدي داشته باشند.

48
منبع خبر:
خبر آنلاين
   تاریخ: ۱۶:۱۳ - ۱۸/۰۴/۱۳۹۹   بازدید: ۴۱۲