دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱

حمايت كانون وكلاي دادگستري كردستان از خانواده زن جوان مريوان
 
سنندج- ايرنا- رييس كانون وكلاي دادگستري استان كردستان ضمن محكوميت هرگونه خشونت عليه زنان، حمايت اين كانون را از خانواده مرحوم «شلير رسولي» زن جوان مريواني كه قرباني تعرض شد از طريق اعلام وكالت از سوي وكلاي مجرب و توانمند عضو كانون كردستان اعلام كرد.
حمايت كانون وكلاي دادگستري كردستان از خانواده زن جوان مريوان سنندج- ايرنا- رييس كانون وكلاي دادگستري استان كردستان ضمن محكوميت هرگونه خشونت عليه زنان، حمايت اين كانون را از خانواده مرحوم «شلير رسولي» زن جوان مريواني كه قرباني تعرض شد از طريق اعلام وكالت از سوي وكلاي مجرب و توانمند عضو كانون كردستان اعلام كرد.

به گزارش ايرنا، احمد نامداري شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگاران اعلام داشت: يكي از وظايف كانون وكلاي دادگستري حمايت معاضدتي از شهروندان است و متاسفانه در اتفاق حادث شده در مريوان به افكار عمومي و وجدان عمومي خدشه وارد شده به همين دليل وظيفه خود مي دانيم از خانواده آن مرحوم حمايت حقوقي نمائيم.

بر اساس تحقيقات اوليه بازپرس دادگستري مريوان، در تاريخ 14 شهريورماه سال جاري يكي از اراذل و اوباش اين شهر، اقدام به گروگانگيري با قصد تعرض به يك زن 36 ساله به هويت «شلير رسولي» مي كند كه بعد از مخالفت و مقاومت اين زن، او را از طبقه دوم ساختمان به پايين پرت مي كند.

گزارش مي افزايد: اين زن جوان بر اثر شدت جراحات وارده عصر روز پنجشنبه 17 شهريورماه سال جاري در بيمارستان كوثر سنندج فوت كرده است.

پيكر مرحوم شلير رسولي عصر پنجشنبه با حضور گسترده مردم مريوان تشييع و به خاك سپرده شد، مردم مريوان در اين مراسم خواستار اقدام سريع دستگاه قضا در رسيدگي به اين پرونده شده بودند. دادستان مريوان نيز در جمع مردم حاضر شد و بر تسريع در پيگيري پرونده و مجازات متهم تاكيد كرد.

پيش از اين نيز حجت الاسلام والمسلمين حسيني، رييس دادگستري كردستان به رئيس دادگستري و دادستان عمومي و انقلاب شهرستان مريوان دستور داده بود موضوع را با سرعت و دقت پيگيري كنند و ابعاد مختلف حادثه را مورد بررسي ويژه قرار دهند.

بر اساس اين گزارش، حجت الاسلام و المسلمين حسيني دستور رسيدگي خارج از نوبت به پرونده را در دادگاه كيفري يك استان صادر كرده و افزوده است: پرونده اين حادثه بايد توسط بازپرس و دادستان مريوان سريعا و خارج از نوبت مورد رسيدگي قرار گيرد.

فرد متهم هم اكنون در بازداشت است.

برچسب ها
- منع خشونت عليه زنان
- مريوان
- كردستان
- تعرض جنسي
منبع خبر:
ايرنا
   تاریخ: ۰۸:۱۷ - ۱۹/۰۶/۱۴۰۱   بازدید: ۴۱