دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱

اتوبوس هاي نشاط اجتماعي در مناطق محروم شيراز به حركت درآمد
 
با انعقاد تفاهم نامه اي بين شهرداري شيراز، معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري، سپاه فجر، بهزيستي و كانون پرورش فكري كود كان و نوجوانان فارس، 6 دستگاه اتوبوس نشاط اجتماعي وارد خيابان هاي شيراز شد.
اتوبوس هاي نشاط اجتماعي در مناطق محروم شيراز به حركت درآمد

خبرگزاري ميزان- سرپرست معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري فارس در مراسم امضاي تفاهم نامه و رونمايي از 6 پايگاه سيار اجتماعي (اتوبوس) ويژه كودكان و نوجوانان براي رفع آسيب هاي اجتماعي در شيراز گفت: بحث راه اندازي اتوبوس هاي خدمات اجتماعي چند سالي است كه مطرح است و بالاخره امروز شاهد به بار نشستن آن هستيم كه اين اقد ام شهرداري قابل تقد ير است.

وي بيان كرد: در حوزه اجتماعي دستگاه هاي مختلفي دخيل هستند و در همين راستا معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري فارس در شوراي پيشگيري از وقوع جرم استان، تمام دستگاه هاي مسئول را مورد ارزيابي قرار مي دهد كه شهرداري شيراز با توجه به فعاليت هاي مثبت خود در زمينه كاهش آسيب هاي اجتماعي و ورود مسئولانه در اين حوزه، رتبه اول را كسب كرده است.

اكبري با اشاره به تعدادي از وظايف قوه قضاييه در پيشگيري از وقوع جرم، اظهار كرد: يكي از اولويت هاي ما در دادگستري استان، حوزه آسيب هاي اجتماعي و جلوگيري از طلاق، حاشيه نشيني و اعتياد است و با حد ود 60 مركز مشاوره خانواده و كانون وكلا در اين طرح همكاري مي كنيم تا مناطق محروم هم از مزاياي اين طرح بهره مند شوند.

اين مقام مسئول به برخي از ويژگي هاي طرح پايگاه هاي سيار اجتماعي پرداخت و گفت: اولين ويژگي اين طرح تيمي بودن آن است و نكته مهم ديگر اين است كه روند مراجعه مردم به ما به شكل مراجعه ما به مردم تغيير كرده است.

وي افزود: عدالت اجتماعي با مساوات اجتماعي فرق دارد و اين اتوبوس ها نيز بيشتر به مناطق كمتر برخوردار شهر اختصاص داده شده است و برنامه ريزي شده تا قريب به 5٠٠ هزار نفر در ٣٠ محله، تحت پوشش بسته اجتماعي كامل و تخصصي قرار گيرند.

اكبري خاطرنشان كرد: بايد از همه متخصصان در حوزه هاي مختلف دعوت كرد تا براي خدمت رساني به مناطق محروم و كم برخورد ار بسيج شوند تا شاهد كاهش طيف گسترده اي از چالش هاي اجتماعي باشيم.

گفتني است اين اتوبوس ها داراي امكاناتي نظير كتابخانه، بازيخانه، مشاوره روان شناختي، مشاوره حقوقي، پايش جسم، نمايشگاه و سينما هستند.
بيشتر بخوانيد: بازديد رييس كل دادگستري استان يزد از كانون فرهنگي صاحب الزمان (عج) يزد انتهاي پيام/
منبع خبر:
میزان
   تاریخ: ۱۳:۵۳ - ۰۱/۰۶/۱۳۹۹   بازدید: ۴۳۳