دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

استفاده وکلا از هوش مصنوعی قانونمند می شود
 
استفاده وکلا از هوش مصنوعی قانونمند می شود وکلای نیویورکی خواستار استفاده از هوش مصنوعی در دستورالعمل های جدید ایالتی شدند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز، انجمن وکلای ایالت نیویورک برای وکلا دستورالعمل هایی را اتخاذ کرده است تا بدون نقض قوانین اخلاقی وکالت از هوش مصنوعی استفاده کنند، زیرا سازمان ها و دادگاه ها همچنان به بررسی مزایا و مشکلات هوش مصنوعی در بخش حقوقی ادامه می دهند.

کارگروه هوش مصنوعی در یک گزارش جدید تاکید کرده است که وکلا باید اقدامات احتیاطی را برای محافظت از اطلاعات حساس مشتری و محافظت از محرمانگی انجام دهند و نباید تنها به اطلاعات تولید شده توسط هوش مصنوعی و ابزار های هوش مصنوعی در امور مشتری تکیه کنند.

 هیئت حاکمه کانون وکلا این گزارش را تایید کرد.

 نیویورک به چند ایالت، از جمله فلوریدا و کالیفرنیا می پیوندد که انجمن های وکلای آنها دستورالعمل های هوش مصنوعی را با گسترش فناوری صادر کرده اند. کانون های وکلا در چندین ایالت دیگر در حال بررسی نحوه استفاده مسئولانه از این فناوری نوظهور هستند. انجمن وکلای آمریکا سال گذشته یک کارگروه هوش مصنوعی تشکیل داد.

کارگروه نیویورک همچنین پیشنهاد داد که وکلا در نظر داشته باشند که به مشتریان بگویند که ابزار های هوش مصنوعی می توانند در کارشان استفاده شوند، و این گزارش نمونه ای از بیانیه را ارائه می دهد که می تواند در نامه تعامل مشتری گنجانده شود.

این گروه توصیه کرد که وکلای ایالتی بر آموزش قضات، وکلا، دانشجویان حقوق و رگولاتور ها تمرکز کنند تا بتوانند قوانین موجود را برای تنظیم این فناوری اعمال کنند. در این گزارش آمده است در مواردی که قوانین موجود به خطرات توجهی ندارند، قانونگذاران باید قوانینی را برای کنترل هوش مصنوعی در صورت لزوم اتخاذ کنند.

ویویان وسون، رئیس گروه ضربت هوش مصنوعیدر بیانیه ای گفت که هوش مصنوعی آخرین تکامل فناوری است که در یک لحظه ما را شگفت زده می کند و لحظه ای دیگر ما را مملو از اضطراب می کند.

وسون که معاون اجرایی و مشاور عمومی هیئت بازنشستگی کلیسای پروتستان است، گفت: ما از تأثیر عظیمی که هوش مصنوعی بر حرفه ما خواهد داشت آگاه هستیم، اما با خطرات زیادی که در رابطه با محرمانگی ایجاد می کند نیز آشنا هستیم.

 وکلا در نیویورک و جا های دیگر به دلیل ارسال خلاصه هایی با استناد به پرونده های غیرموجودی که توسط ابزار های هوش مصنوعی ایجاد شده اند، توسط قضات تنبیه شده اند. چندین دادگاه استیناف فدرال در سراسر کشور در حال بررسی تنظیم استفاده از هوش مصنوعی توسط وکلا هستند.

همه طرفدار مقررات جدید نیستند، برخی استدلال می کنند که قوانین موجود حاکم بر رفتار وکیل کافی است. یک قاضی دادگاه تجدیدنظر فدرال هفته گذشته با اشاره به فرصت هایی که این فناوری برای بهبود عملکرد حقوقی ارائه می دهد، نسبت به نیاز دادگاه ها به تصویب قوانینی برای ممنوعیت استفاده از هوش مصنوعی مولد توسط وکلا ابراز تردید کرد.

انتهای پیام/
منبع خبر:
آنا
   تاریخ: ۱۳:۱۵ - ۲۲/۰۱/۱۴۰۳   بازدید: ۳۷