دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

با کمک 35 میلیاردی خیران جیرفتی زمینه آزادی 30 زندانی مهیا شد
 
با کمک 35 میلیاردی خیران جیرفتی زمینه آزادی 30 زندانی مهیا شد کرمان کرمان

با برگزاری 10 جشن گلریزان در دادگستری جیرفت با حضور خیران، زمینه آزادی 30 زندانی با کمک نقدی 35 میلیارد ریالی مهیا شد.

اصغر ستایی مختاری رئیس دادگستری جیرفت گفت: با کمک خیرین جیرفتی بیش از 47 میلیارد ریال، که مبلغ 35 میلیارد ریال آن تاکنون به صورت نقدی دریافت شده و مابقی آن تعهد است زمینه آزادی تعداد سی زندانی جرائم مالی غیر عمد مهیا شد. 

وی افزود: در این جشن ها که خیران و مسئولان شهرستان جیرفت نیز حضور داشتند، نیکوکاران و خیران حاضر در جلسات، با کمک های نقدی و تعهدی خود در امر آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد شهرستان مشارکت فعال داشتند.

ستایی مختاری در خصوص نحوه جمع آوری کمک های جمع آوری شده در جشن گلریزان جیرفت بیان داشت: با هدف رشد فرهنگ بخشش در بین مردم و همه صنوف این جشن به صورت صنفی در بین تعداد زیادی از ادارات برگزار شد. 

وی تصریح کرد: ضمن تشکر ویژه از شرکت فرآورده های نفتی جیرفت و ادارات کل صمت، راهداری، و ادارات فرمانداری، جهاد کشاورزی، فرودگاه، اتاق اصناف، کانون های وکلا و کارشناسان در شهرستان جیرفت از کلیه خیران و مردم شهرستان خصوصا افراد دلسوز و خیری همچون مسعود ناجی قدردانی می شود که زمینه برگزاری این جشن ها و جمع آوری این مبلغ را ایجاد کردند.

رئیس دادگستری جیرفت گفت: برای تأمین اعتبار مورد نیاز برای آزادی این تعداد زندانی، از محل ستاد دیه استان نیز کمک هایی اختصاص داده می شود.

ستایی مختاری با بیان اینکه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد آثار و برکات فروانی دارد، بیان کرد: نجات فرد زندانی اثراتی مثبت نه تنها بر فرد گرفتار بلکه بر خانواده های آنان و کل جامعه خواهد داشت.

رئیس دادگستری جیرفت، آزادی زندانیان جرایم غیرعمد با همت خیران را نجات یک زندگی و یک خانواده دانست و گفت: خیران نیک اندیش در این زمینه بسیار پیشگام باشند؛ چرا که در دین خدا نیز به کرات به احسان و کمک به گرفتاران تاکید شده است.

همزمان با ایام ماه مبارک رمضان و برگزاری جشن های گلریزان در سراسر کشور و استان کرمان، در شهرستان جیرفت نیز با برگزاری جشن گلریزان در ده نوبت، در دادگستری شهرستان این جشن معنوی برگزار شد.
   تاریخ: ۰۰:۱۸ - ۳۱/۰۲/۱۴۰۳   بازدید: ۸۲