دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

جنایت جنگی و نسل کشی صهیونیست ها در غزه
 
جنایت جنگی و نسل کشی صهیونیست ها در غزه
رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: جنایات رژیم صهیونیستی در غزه بر اساس اسناد بین المللی، جنایت جنگی و نسل کشی است.


تابناک رضوی/ کمال حسینی: همایش “ظرفیت های مراجع ملی و بین المللی در تعقیب کیفری مرتکبین جنایات در غزه و چالش های آن” در محل کانون وکلای دادگستری مرکز در تهران برگزار شد.
به گزارش شرق نگار، در این همایش که بیش از 20 تن از وکلا و حقوق دانان کشورهای خارجی از جمله روسیه، برزیل، عراق، پاکستان، نیجریه، مصر و چندین کشور دیگر حضور داشتند، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز و تعدادی از مهمانان حاضر به طرح موضوعاتی در این خصوص پرداختند.

بهنام حبیب زاده مؤمن، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز با اشاره به وجدان های بیداری که در سراسر جهان به حقوق بشر اهمیت می دهند خاطرنشان کرد: حقوق انسان ها از حساسیت بالایی در بین حقوق دانان و وکلا برخوردار است و وظیفه هر شهروندی است که از مظلومیت دفاع کرده و این در حالی ست که بیش از 7 ماه است که مردم غزه در بدترین موقعیت خود قرار داشته و توسط رژیم سهیونیستی به بدترین وضع مورد ظلم قرار می گیرند.

وی افزود: شعار حقوق بین المللی کیفری شعاری ست که امروزه در مجامع جهانی عنوان می شود و ما خواستار صلح و آزادی در سرتاسر جهان برای تمامی مردمان دنیا هستیم و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه نیز بر اساس اسناد بین المللی، جنایت جنگی و نسل کشی است که نظامیان و حاکمان آن باید تاوان داده و کیفر ببینند.

وی با تاکید بر اینکه افتخار کانون وکلا این است که در کنار مردم قرار دارد، گفت: ما به همراه دستگاه قضایی به احقاق حق در جامعه کمک خواهیم کرد و وجدان های بیدار در سراسر جهان به ویژه جامعه حقوقی و وکلا به مباحثی که با حقوق بشر ارتباط دارد اهمیت خواهند داد.

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز با اشاره به وجود ظرفیت های امور بین المللی، اظهار داشت: جنایت هایی که رژیم سهیونیستی در طول 7 ماه نسبت به کودکان و زنان و سالخوردگان و بیمارستان ها انجام داده، باعث شده تا از این ظرفیت ها در جهت رسیدگی به این جنایان استفاده شده و وکلا و حقوقدانان وظیفه دارند از دادستان دیوان بین المللی درخواست کنند تا اقدامات ضد بشری متوقف شده و عاملان آن نیز تعقیب شوند.

حبیب زاده مؤمن در بخش دیگری از سخنانش گفت: دادگاه بین المللی کیفری سال 2012 اعلام کرد که فلسطین کشور ناظر در سازمان ملل است و دادگاه امکان رسیدگی به شکایات آن را ندارد اما امروز فلسطین به عنوان یک کشور رسمی در سازمان ملل عضویت دارد و دادگاه بین المللی کیفری صلاحیت رسیدگی به شکایات آن را دارد. همچنین سازمان ملل هم این اجازه را دارد که به جرایم رخ داده در غزه رسیدگی کند.

وی افزود: امروز 35 هزار انسان به دست صهیونیست ها از بین رفته اند. بیش از 13 هزار کودک و نوجوان و تعداد بیشماری از سالخوردگان، زنان و غیرنظامیان در این تجاوز آشکار از بین رفته اند و انتظار داریم که اساتید حقوق و وکلا اثر خودشان را در این خصوص در حقوق بین الملل نشان دهند و رژیم صهیونیستی نظامیان و حاکمان آن تاوان جنایات خود را بدهند.

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز در پایان اظهار کرد: بی کیفرمانی باید از دنیای قرن بیست و یکم رخت ببندد و وکلا و انسان هایی که در قید و بند قدرت نیستند، به این موضوع ورود کنند و امیدوارم با تلاش شما وکلای آزاده، مردم فلسطین از یوغ ستم صهیونسیتی خارج شوند و حقوق به معنای واقعی کلمه، حاکمیت خودش را در دنیای امروز محقق کند.

شایان ذکر است، این همایش با همکاری مشترک مجمع جهانی بیداری اسلامی و کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار شد.
منبع خبر:
تابناک
   تاریخ: ۱۱:۲۵ - ۳۰/۰۲/۱۴۰۳   بازدید: ۹۰