دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

پرستاران ایرانی مسلح می شوند/ افزایش امنیت پرستاران با اسپری فلفل و شوکر
 
اکوایران: به گفته دبیر کل خانه پرستار، پرستاران تجهیزات حفاظت شخصی شامل اسپری فلفل، شوکر و باتوم تلسکوپی را با مجوز نیروی انتظامی دریافت می کنند.
اکوایران: به گفته دبیر کل خانه پرستار، پرستاران تجهیزات حفاظت شخصی شامل اسپری فلفل، شوکر و باتوم تلسکوپی را با مجوز نیروی انتظامی دریافت می کنند.

پرستاران ایرانی مسلح می شوند/ افزایش امنیت پرستاران با اسپری فلفل و شوکر
به گزارش اکوایران، محمد شریفی مقدم، دبیر کل خانه پرستار در رابطه با اعلام اخذ یک قرارداد جدید توسط خانه پرستار گفت: طی قراردادی که خانه پرستار با یک شرکت حفاظتی و مراقبتی بسته است، امکان خرید و تجهیز هزار پرستار کشور به وسایل امنیتی و حفاظت شخصی شامل اسپری فلفل، شوکر و باتوم تلسکوپی فراهم شده است.

او ادامه داد: این خدمتی است که خانه پرستار برای برقراری امنیت خاطر پرستاران فراهم کرده است، البته قبلا سازمان نظام پزشکی، نظام مهندسی و کانون وکلا نیز این خدمت را برای بالا بردن امنیت اعضای خود و کاهش آسیب و تهدید پزشکان، مهندسان و وکلا فراهم کرده اند.

بنا به گزارش ساعت سلامت، دبیرکل خانه پرستار گفت: با توجه به مشکلات کرایه خانه، بسیاری از پرستاران در شهرهای بزرگ مثل تهران در شهرک های اقماری و دور از مرکز زندگی می کنند و با توجه به شیفت های غیر متعارف کار پرستاری، بسیاری از پرستاران که بیشتر آنها خانم هستند، مجبورند در ساعات صبح خیلی زود یا آخر شب بین بیمارستان و خانه در تردد باشند.

راهکار جدید برای افزایش امنیت در ساعات غیرمتعارف شریفی مقدم افزود: تردد در این ساعات غیر متعارف می تواند برای افراد به خصوص خانم ها تهدیدهایی را به همراه داشته باشد و برای آنها مزاحمت ایجاد شود و اگر وسایل حفاظت شخصی همراه آنها باشد، علاوه بر اینکه ترس و استرس آنها را کم می کند و به آنها اعتماد به نفس می دهد، می تواند جنبه بازدارنده نیز داشته باشد.

بنا به گفته او، استفاده از این وسایل بسیار نادر است اما همین که فرد مزاحم، شوکر، اسپری فلفل یا باتوم تلسکوپی را در دست پرستار ببیند، دیگر مزاحم نمی شود و از این نظر می تواند میزان امنیت پرستاران را افزایش دهد.

هزینه امنیت پرستاران، 6 میلیون و 400 هزار تومان وی ادامه داد: خانه پرستار هیچ نفعی از تامین این اقلام برای پرستاران ندارد و هیچ پولی به خانه پرستار داده نمی شود. هزینه ای که پرستاران پرداخت می کنند برای خرید بسته ای شامل شوکر، باتوم تلسکوپی و اسپری فلفل به علاوه بیمه مسئولیت و مجوز حمل این اقلام است.

بر این اساس، سه قلم لوازم دفاع شخصی و امنیتی با مجوز پلیس پیشگیری فراجا به مبلغ 64 میلیون ریال و پس از دریافت مدارک مورد نیاز و گواهینامه سلامت روان و عدم سوء پیشینه و شرکت در کلاس های آموزشی در اختیار پرستاران متقاضی قرار می گیرد.
منبع خبر:
اکو ایران
   تاریخ: ۱۱:۱۸ - ۳۰/۰۲/۱۴۰۳   بازدید: ۱۰۶