دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

دومین حمله نیروهای امنیتی به کانون وکلای تونس
 
نیروهای امنیتی تونس برای دومین بار طی هفته جاری به کانون وکلای این کشور حمله و یک وکیل را بازداشت کردند.
دومین حمله نیروهای امنیتی به کانون وکلای تونس
نیروهای امنیتی تونس برای دومین بار طی هفته جاری به کانون وکلای این کشور حمله و یک وکیل را بازداشت کردند. - اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، نیروهای امنیتی تونس شنبه هفته جاری به ساختمان کانون وکلا در مرکز پایتخت حمله کردند تا حکم بازداشت یک وکیل به نام خانم «سنیه دهمانی» را اجرایی کنند. این وکیل به طور تلویحی از سخنان رئیس جمهور تونس درباره باقی ماندن مهاجران غیرقانونی آفریقایی دراین کشور انتقاد کرده بود.

شاهدان عینی گفتند: نیروهای امنیتی دوشنبه ( دیروز ) برای دومین بار طی هفته جاری به ساختمان کانون وکلای تونس حمله و یک وکیل به نام « مهدی زقروبه» را بازداشت کردند.

فیلم های ویدئویی که در شبکه های اجتماعی تونس منتشر شده نشان می دهند در جریان این حمله درهای شیشه ای شکسته شده و صندلی ها به گوشه و کنار پرتاب شده اند و « مهدی زقروبه » هنگام دستگیری فریاد می زند.

به نوشته روزنامه القدس العربی، دومین حمله نیروهای امنیتی به ساختمان وکلای تونس دیروز درحالی صورت گرفت که وکلای تونسی در اعتراض به حمله شنبه گذشته به ساختمان مزبور دست به اعتصاب سراسری زده و از حضور در دادگاه خودداری کرده بودند.

ده ها وکیل که مهدی زقروبه در میان آنان بود، مقابل دادگاهی که خانم « سنیه دهمانی» به سئوالات قاضی تحقیق پاسخ می داد تجمع کردند و در اعتراض به بازداشت حقوقدانان شعار دادند «شرم باد، قوه قضائیه و وکلا در محاصره هستند»

وزارت کشور تونس با انتشار بیانیه ای در خصوص بازداشت مهدی زقروبه اعلام کرد وی به اتهام حمله فیزیکی و لفظی به دو پلیس مستقر در محوطه دادگاه خانم سنیه دهمانی دستگیر شده است.

اعتصاب سراسر وکلای تونسی
منبع خبر:
تسنیم
   تاریخ: ۱۳:۱۰ - ۲۵/۰۲/۱۴۰۳   بازدید: ۳۱