دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

اعتصاب سراسر وکلای تونسی
 
وکلای تونسی در اعتراض به حمله نیروهای امنیتی به ساختمان کانون وکلای این کشور در مرکز پایتخت، امروز اعتصاب سراسری برپا و از حضور در دادگاه ها خودداری می کنند.
اعتصاب سراسر وکلای تونسی
وکلای تونسی در اعتراض به حمله نیروهای امنیتی به ساختمان کانون وکلای این کشور در مرکز پایتخت، امروز اعتصاب سراسری برپا و از حضور در دادگاه ها خودداری می کنند. - اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، « حاتم مزیو» رئیس کانون وکلای تونس با اشاره به حمله شنبه هفته جاری نیروهای امنیتی به ساختمان مرکزی این کانون در پایتخت و بازداشت یک وکیل در آن گفت: اعضای بلندپایه کانون وکلای تونس یکشنبه ( دیروز ) نشست اضطراری برگزار و مقرر کردند تمام وکلای تونسی دوشنبه ( امروز ) دست به اعتصاب سراسری بزنند و از حضور در دادگاه ها خودداری کنند.

وی درباره علت حمله نیروهای امنیتی به ساختمان کانون وکلا به خبرگزاری رسمی تونس گفت: نیروهای امنیتی برای اجرای حکم دستگیری یک وکیل به نام خانم «سنیه دهمانی» به این ساختمان حمله کردند.

حاتم مزیو با محکوم کردن حمله نیروهای امنیتی به ساختمان کانون وکلای تونس خواستار آزادی فوری «دهمانی » شد و گفت: ما شکایتی علیه این حمله به دادگاه ارائه خواهیم داد و از نزدیک تحولات را زیر نظر خواهیم داشت.

شکایت وکلای تونسی علیه نتانیاهو در دادگاه لاهه

به دنبال اظهارات کنایه آمیز دهمانی درباره سخنرانی «قیس سعید» رئیس جمهور تونس درخصوص باقی ماندن مهاجران غیرقانونی آفریقایی در تونس، قاضی تحقیق جمعه گذشته احضاریه ای برای این وکیل ارسال کرد.

پیش از این قیس سعید در نشست شورای امنیت ملی تونس گفته بود: اجازه نخواهد داد تونس به سرزمین مهاجران غیرقانونی و گذرگاه آنان تبدیل شود.

بحران های اقتصادی و سیاسی در تونس و سایر کشورهای آفریقایی سبب شده این کشور به مرکزی برای مهاجرت های غیر قانونی به اروپا تبدیل شود.

به رغم اینکه مقامات اروپایی بارها با دولتمردان شمال آفریقا در خصوص مبارزه با مهاجرت غیرقانونی به قاره سبز، توافقنامه هایی را امضا کرده اند اما این مهاجرت ها همچنان ادامه دارند.
منبع خبر:
تسنیم
   تاریخ: ۱۰:۲۸ - ۲۴/۰۲/۱۴۰۳   بازدید: ۳۲